深圳地铁 3号线(龙岗线)
益田 — 石厦 (换) — 购物公园 (换) — 福田 (换) — 少年宫 (换) — 莲花村 — 华新 (换) — 通新岭 — 红岭 (换) — 老街 (换) — 晒布 — 翠竹 — 田贝 (换) — 水贝 — 草埔 — 布吉 (换) — 木棉湾 — 大芬 — 丹竹头 — 六约 — 塘坑 — 横岗 — 永湖 — 荷坳 — 大运 (换) — 爱联 — 吉祥 — 龙城广场 — 南联 — 双龙 (换)首尾班车经过各车站时间(益田-双龙 06:30-23:00)
换乘信息
方向 | 首班车 | 末班车 | ||
车站 | 往双龙 | 往益田 | 往双龙 | 往益田 |
益田 | 06:30 | - | 23:00 | - |
石厦 | 06:32 | 06:42 | 23:02 | 00:08 |
购物公园 | 06:34 | 06:39 | 23:04 | 00:06 |
福田 | 06:36 | 06:37 | 23:06 | 00:04 |
少年宫 | 06:39 | 06:35 | 23:09 | 00:01 |
莲花村 | 06:41 | 06:32 | 23:11 | 23:59 |
华新 | 06:36 | 06:30 | 23:14 | 23:56 |
通新岭 | 06:38 | 06:37 | 23:16 | 23:54 |
红岭 | 06:32 | 06:35 | 23:18 | 23:52 |
老街 | 06:55 | 06:33 | 23:21 | 23:50 |
晒布 | 06:37 | 06:31 | 23:22 | 23:47 |
翠竹 | 06:39 | 06:39 | 23:25 | 23:45 |
田贝 | 06:31 | 06:36 | 23:27 | 23:43 |
水贝 | 06:33 | 06:34 | 23:29 | 23:41 |
草埔 | 06:35 | 06:32 | 23:32 | 23:38 |
布吉 | 06:39 | 06:38 | 23:35 | 23:35 |
木棉湾 | 06:41 | 06:36 | 23:37 | 23:33 |
大芬 | 06:43 | 06:34 | 23:39 | 23:31 |
丹竹头 | 06:45 | 06:31 | 23:41 | 23:28 |
六约 | 06:49 | 06:38 | 23:46 | 23:24 |
塘坑 | 06:52 | 06:35 | 23:48 | 23:22 |
横岗 | 06:55 | 06:49 | 23:51 | 23:19 |
永湖 | 06:57 | 06:46 | 23:54 | 23:16 |
荷坳 | 07:00 | 06:44 | 23:56 | 23:14 |
大运 | 07:02 | 06:41 | 23:58 | 23:11 |
爱联 | 07:04 | 06:39 | 00:01 | 23:09 |
吉祥 | 07:07 | 06:37 | 00:03 | 23:07 |
龙城广场 | 07:09 | 06:34 | 00:06 | 23:04 |
南联 | 07:12 | 06:32 | 00:08 | 23:02 |
双龙 | — | 06:30 | — | 23:00 |
相关信息
上车2元,分段收费,全程8元(使用深圳通搭乘享9.5折优惠)注:高峰期发车间隔为5分钟,平峰期为8分钟